Dalsze lustracje plantacji buraka cukrowego

W dniu 16.06.2020 r dokonano w dalszym ciągu lustracji plantacji buraka cukrowego tym razem w gminie Stare Pole we wsi Królewo, Janówka i Klecie.Trudno uwierzyć, że w połowie czerwca rośliny zakrywają międzyrzędzia. Ogólnie zlustrowane plantacje posiadają dobrą obsadę roślin średnio w granicach 95 tys/ha. Plantacje w fazie rozwojowej od 3- 5 par liści właściwych, wolne od chwastów i zdrowe. Jedne z piękniejszych plantacji znajdują się w gospodarstwie rodzinnym Prezesa ZPBC Malbork Wiesława Szpury widać fachowość i dbałość w uprawie i zabiegach agrotechnicznych. Poniżej prezentowane plantacje.

 

 

 

Świerze ślady żerowania dzików w plantacji buraków cukrowych coraz większym problemem wyrządzania szkód przez dziki w plantacji.

Ciągłe ugniatanie poprzeczniaków jest przyczyną trudnych i późnych wschodów. Należy wyciągnąć wnioski w jaki sposób dokonywać przejazdów przy zabiegach agrotechnicznych, aby nie najeżdżać kilkukrotnie w tym samym miejscu. Ważne jest również zmniejszenie ciśnienia w oponach co daje znacznie mniejszy nacisk jednostkowy na powierzchnię ziemi. Poprzeczniaki stają się ubitą drogą dojazdową. To tu tkwi miedzy innymi rezerwa zwiększenia plonu z powierzchni, którą trzeba maksymalnie wykorzystać.                

© Copyrights 2018 ZPBC w Malborku
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.